Q820 LOG HF batteriladdare 36V, 48V 20-360A 3Ph 400Vac
Går att programmera via Program Shooter
Dubbelriktat USB-gränssnitt med ett USB-minne ingår
Bakgrundsbelyst panel (RGB) som indikerar laddningstillstånd genom att byta färg
LCD-display med möjlighet att visa spänning, ström, amperetimmar, laddningsstatus
Skydd mot kortslutning, omvänd polaritet, överhettning
Tillgängliga tillbehör / Anpassade tillägg efter önskemål:
Företagets logotyp på den bakgrundsbelysta panelen (RGB)
CAN BUS-gränssnitt
Ström- och batterikontakter
DATA SHEET >>
| Batteriets spänning | 36V, 48V |
|---|---|
| Utgående ström | 20-360A |
| Batteriets kapacitet (6-8h) | 160Ah-2700Ah |
| Batteriets kapacitet (9-12h) | 200Ah-4150Ah |
| Batterisort | AGM, GEL, LiFePO4*, WET |
| Ingångsspänning | 3Ph 400Vac |
| Använd | Batteriladdare – Strömförsörjning |
| Mått (L+W+H) | 53,8x34x111cm |
| Vikt | 60kg |
| Skyddsgrad | IP 44 |
| Max. batteriets kapacitet | >1000Ah |
| Max. strömstyrka | >100A |




