Q2120 LOG HF batteriladdare 96V, 120V 20-45A 3Ph 400Vac
Går att programmera via Program Shooter
Dubbelriktat USB-gränssnitt med ett USB-minne ingår
Bakgrundsbelyst panel (RGB) som indikerar laddningstillstånd genom att byta färg
LCD-display med möjlighet att visa spänning, ström, amperetimmar, laddningsstatus
Skydd mot kortslutning, omvänd polaritet, överhettning
Tillgängliga tillbehör / Anpassade tillägg efter önskemål:
Företagets logotyp på den bakgrundsbelysta panelen (RGB)
CAN BUS-gränssnitt
Ström- och batterikontakter
AIR PUMP EUW (221980)
Pick Up transportvagn (221962)
Väggfäste för trefasladdare (221964)
DATA SHEET >>
| Batteriets spänning | 120V, 96V |
|---|---|
| Utgående ström | 20-45A |
| Batteriets kapacitet (6-8h) | 160Ah-370Ah |
| Batteriets kapacitet (9-12h) | 200Ah-530Ah |
| Batterisort | AGM, GEL, LiFePO4*, WET |
| Ingångsspänning | 3Ph 400Vac |
| Använd | Batteriladdare – Strömförsörjning |
| Mått (L+W+H) | 53,7×18,9x30cm |
| Vikt | 15kg |
| Skyddsgrad | IP 44 |
| Max. batteriets kapacitet | 500-800Ah |
| Max. strömstyrka | 30-60A |





