HYDRA ONE HF batteriladdare 12V, 24V 3-15A 1Ph 230 Vac
Högfrekvent batteriladdare IP65, gjord för ONBOARD-användning och våta miljöer. Konstruktionen ger en slimmad design och reducerad vikt. Spännings-, ström- och laddningskurvor kan ställas in med hjälp av en mjukvara från Polar och Program Shooter.
DATA SHEET >>
Kan ställas in med hjälp av en mjukvara från Polar och Program Shooter
IP65 – skydd mot vatten och damm
Automatisk start vid batterianslutning
LED-lyset indikerer ladestatus
Kontakt för anslutning till både PC och indikatorlampa
Strömkabel med Schuko-kontakt
Tillgängliga tillbehör / Anpassade tillägg efter önskemål:
Batterikontakter
Förreglingskabel med NC- eller NO-kontakt
Indikatorlampa - Polyphemus (222950)
| Batteriets spänning | 12V, 24V |
|---|---|
| Utgående ström | 3-15A |
| Batteriets kapacitet (6-8h) | 40Ah-120Ah |
| Batteriets kapacitet (9-12h) | 40Ah-180Ah |
| Batterisort | AGM, GEL, WET |
| Ingångsspänning | 1Ph 230Vac |
| Använd | Batteriladdare |
| Mått (L+W+H) | 30x12x4,5cm |
| Vikt | 2.5kg |
| Skyddsgrad | IP65 |
| Max. batteriets kapacitet | <200Ah |
| Max. strömstyrka | <30A |





